RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: Rusza pierwszy punkt budowy trzeciego mostu nad Narwią

Minister inwestycji i rozwoju wydał pozytywną opinię, co do zasadności dofinansowania z dotacji celowych budżetu państwa, budowy mostu na rzecze Narew w Teodorowie. Z tą informacją i ponad milionem złotych na dokumentację przyjechał dziś (13.08.) do Ostrołęki wiceminister Waldemar Buda. Do programu “Mosty dla regionu” zgłoszonych zostało kilkadziesiąt projektów, inwestycja w Teodorowie została wybrana jako jedna z nielicznych.

To absolutnie kluczowa decyzja dla powiatu i dominujący temat, który cały czas pojawiał się w dyskusjach z parlamentarzystami i samorządowcami z tego regionu, a więc nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Wniosek też został złożony właściwie, i ostatecznie – spośród 75 wniosków, wybraliśmy kilkanaście. Takie, które są najbardziej potrzebne i rozwiązują problemy lokalne. A w przypadku Ostrołęki, także ponadlokalne. Oznacza to ok. 80 proc. dofinansowania kosztów budowy mostu, co szacowane jest na 61 mln zł – mówił podczas konferencji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju, Waldemar Buda.

Most łączący Teodorowo i Łęg Przedmiejski ma mieć 221,6 m długości oraz 12,88 m szerokości. Mają znajdować się na nim 2 jezdnie, pobocze oraz 3,5 metrowy pas dla rowerów.

Dla powiatu ostrołęckiego to moment historyczny. 61 milionów złotych to największa suma o jaką ubiegał się w swojej historii. Na obecną chwilę powiat otrzymał 1,1 miliona złotych na sporządzenie dokumentacji. Pierwsze prace związane z budową nowego mostu mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Jak mówi wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowskinajdłużej zajmie uzyskanie opinii o wpływie inwestycji na środowisko.

Do czerwca 2021 roku będą trwać starania o uzyskanie decyzji środowiskowej, łącznie z raportem oddziaływania na środowisko i inwentaryzacją przyrodniczą. Od czerwca 2021 roku do kwietnia 2022 roku wykonywana będzie dokumentacja.

Realizacja inwestycji ma trwać do kwietnia 2023 roku.

Mateusz Święcicki

1 komentarz

  1. zaza Odpowiedz

    Jeśli do wyborów nie zaczną stawiać mostu nie zagłosuję na nich, bo to oszuści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − four =