RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Rzekuniu- podejrzany usłyszał zarzuty

55-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego zginął na przejściu dla pieszych w Rzekuniu (powiat ostrołęcki). Zdarzenie miało miejsce na początku lipca. Podejrzany, który oddalił się z miejsca zdarzenia, usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego powiązanego z ucieczką z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 8 lipca 2020 r. w Rzekuniu. Zdarzenie polegało na potrąceniu pieszego Wojciecha M., który przechodził przez przejście dla pieszych usytuowane na ulicy Ostrowskiej w Rzekuniu, przez kierującego samochodem marki Iveco Daily Dominika S. Sprawca po zatrzymaniu pojazdu i stwierdzenia faktu wypadku, zbiegł z miejsca zdarzenia.

– Zdarzenie zaistniało o godz. 21.57 i brak było bezpośrednich jego świadków. O wypadku zawiadomił przypadkowy przechodzień Daniel C., który szedł w tym czasie wraz z kolegą do pobliskiego sklepu. Przybyli na miejsce wypadku lekarze oraz ratownicy karetki pogotowia, po krótkiej reanimacji stwierdzili zgon n/n mężczyzny. Jak ustalono, ofiara kilka minut przed zdarzeniem wyszła ze sklepu przy ulicy Ostrowskiej i przemierzała jezdnię w poprzek po przejściu dla pieszych mówi Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. 

Sprawcą wypadku  ma być 24-letni Dominik S., pracownik przedsiębiorstwa mięsnego w Ostrołęce. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia na parkingu zakładu.

– Przedstawiono mu dwa zarzuty, to jest spowodowania wypadku drogowego powiązanego z ucieczką z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się częściowo do winy. Wyjaśnił, iż wcześniej osoby tej w ogóle nie widział, a czując iż przejechał po „czymś”, zatrzymał pojazd. Stwierdził, że doszło do wypadku drogowego i natychmiast odjechał na parking firmy – dodaje Łukasiewicz.

Wobec podejrzanego Dominika S. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30.000 zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × one =