RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: Tragiczny wypadek w Myszyńcu Starym. Jest akt oskarżenia przeciwko kierującemu ciężarówką

Trzy osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło pod koniec czerwca w Myszyńcu Starym. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła już śledztwo i skierowała akt oskarżenia przeciwko kierowcy ciężarówki, która wjechała w samochód osobowy.

Przypomnijmy, że 24 czerwca br. około godz. 11 zderzyły się trzy samochody – dwie ciężarówki i auto osobowe marki Citroen C4. Osobówką podróżowały dwie kobiety i dziecko. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły kobiety w wieku 49 i 80 lat. 9-latek, który z nimi jechał został zabrany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie, gdzie zmarł. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną na terenie jednej z okolicznych posesji. Na nagraniu widać wyraźnie, że na drodze zatrzymuje się ciężarówka, a za nią samochód osobowy. Na nich najeżdża druga, rozpędzona ciężarówka.

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła już śledztwo w tej sprawie. W dniu 29 listopada 2019 r. do Sądu Rejonowego w Ostrołęce skierowano akt oskarżenia przeciwko Wiesławowi P. [50l.], kierowcy samochodu ciężarowego marki Scania, który został oskarżony o umyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i umyślne spowodowanie wypadku drogowego na skutek nie dostosowania prędkości do warunków drogowych, nie zachowania należytej ostrożności oraz bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, w wyniku czego najechał na stojący przed nim samochód osobowy Citroen C4 i doprowadził do wciśnięcia go pod naczepę poprzedzającego go, stojącego pojazdu ciężarowego, w następstwie którego znajdujące się w Citroenie osoby: kierująca pojazdem Dorota D. oraz pasażerka Regina D. zginęły na miejscu, natomiast dziewięcioletni Alec D. zmarł w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

W toku śledztwa Wiesław P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W złożonych wyjaśnieniach wskazał jednak, że nie pamiętał przebiegu zdarzenia. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres do 10 lat.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *