RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Trwa realizacja inwestycji z FDS. Możliwe utrudnienia dla kierowców

Trwają prace na drogach powiatu ostrołęckiego. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych budowane i modernizowane są 42 kilometry dróg. Inwestycje czasowo wiążą się z utrudnieniami dla kierowców. 

W zeszłym roku z puli Funduszu Dróg Samorządowych powiat otrzymał rekordowe wsparcie. Dofinansowanie wyniosło łącznie 54 miliony złotych. Prace na trasach ruszyły, w związku z tym kierowcy poruszający się po drogach nie unikną komplikacji.

– Tych robót w tym roku będzie dosyć dużo. Będą utrudnienia, zresztą już są dla osób przejeżdżających przez te drogi. Najlepiej wybrać trasę alternatywną jeśli nie ma potrzeby przejazdu przez te miejscowości. Dla osób mieszkających przy drogach wykonawca tak prowadzi pracę, żeby umożliwić przejazdinformuje starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł.

W tym roku wykonane zostaną następujące zadania:

  • Rozbudowa i przebudowa dróg Troszyn – Zabiele, Zamość – Gostery – granica województwa (Głębocz), Ołdaki – Przytuły Stare – Laskowiec na terenie gminy Troszyn i Rzekuń;
  • Rozbudowa i przebudowa dróg powiatowych Wach – Piasecznia – Gleba, Chudek – Gleba – Kierzek – Zawady, od drogi krajowej nr 53 – Obierwia – Chudek – Baranowo na terenie gminy Lelis i Kadzidło;
  • Rozbudowa i przebudowa dróg Grabnik – Grabówek – Jastrząbka – Gaczyska, Przasnysz – Baranowo na terenie gminy Olszewo – Borki i Baranowo zostanie zakończone w roku 2021.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − five =