RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. W Starostwie Powiatowym uruchomiono pierwszy elektroniczny system kolejkowy

Od kilku dni w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa, który mieści się w budynku przy ul. Fieldorfa „Nila” działa system kolejkowy. Pierwsi petenci mieli okazję wypróbować jak działa system w sobotę, 7 grudnia. Starostwo Powiatowe odpracowywało w tym dniu wolny piątek 27 grudnia.

Po pierwszych dniach mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni, ponieważ system faktycznie usprawnia obsługę w wydzialemówi Leszek Sutnik, dyrektor Wydziały Komunikacji i Drogownictwa.

Jak to działa? Codziennie o 8 rano system zostaje uruchomiony. Petent pobiera bilet z numerkiem – w zależności od kategorii sprawy, z którą przyszedł do urzędu. Na monitorach wyświetla się numer sprawy i to, do którego pokoju należy się udać. W zależności od kategorii sprawy, system wydaje określoną liczbę numerków, przeliczając średni czas potrzebny na jej załatwienie i dostosowując go do godzin pracy wydziału. Jeżeli uda się którąś ze spraw załatwić szybciej, urzędnik wzywa kolejną osobę, tym samym generując następne wolne numerki.

Borykamy się jeszcze z pewnymi problemami natury technicznej, ale z pewnością będą usuwane na bieżącomówi dyrektor Sutnik.

Zdradza też, że w perspektywie jest wprowadzenie kolejnych funkcji, m.in. możliwość zarezerwowania wizyty przez internet w wydziale komunikacji oraz za pomocą aplikacji w telefonie możliwość sprawdzenia stanu kolejki.

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *