RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Wypadek podczas prac rolniczych – 14-latek trafił do szpitala

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj (13.07.) na terenie powiatu ostrołęckiego. Podczas prac w gospodarstwie rolnym ucierpiał 14–latek, który z urazem nogi został przetransportowany do szpitala. 

Wczoraj dyżurny ostrołęckiej komendy policji około godziny 17 otrzymał informację o wypadku podczas prac w jednym z  gospodarstw rolnych.

– Według wstępnych ustaleń 57-letni mieszkaniec naszego powiatu wykonywał ciągnikiem manewr cofania na podwórku wraz z podpiętym wozem paszowym, pomagał mu w tym 14-letni członek rodziny. Z relacji mężczyzny wynika, że nastolatek miał w pewnym momencie spaść z pojazdu w wyniku czego najechał na jego nogęinformuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. – Chłopiec z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Kierowca ciągnika był trzeźwy.

Na miejscu policjanci wykonali szereg czynności procesowych skierowanych na wyjaśnienie przyczyn tego wypadku.

– Trwają wzmożone prace związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, to czas kiedy najczęściej dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych i pośpiech – przypomina Żerański. 

Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić rutynowo.

Często zdarza się, że już dzieci w wieku przedszkolnym potrafią uruchamiać maszyny rolnicze, niestety często takie postępowanie jest robione za przyzwoleniem rodziców. Małe dzieci muszą być świadome, iż są prace których wykonywać nie powinny, bo zwyczajnie do nich nie dorosły. Mają za mało sił, brakuje im wyobraźni, doświadczenia, nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa, przewidzieć skutków swoich poczynań i skutków swojego działania.

Nie zapominajmy, że to właśnie my dorośli powinniśmy myśleć nie tylko za siebie, ale także za nasze pociechy. Chwila pośpiechu, bądź lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak pokazują poprzednie lata może mieć tragiczny finał.

KMP w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *