RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki: Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych [FOTO]

Dziesiąte powiatowe zawody Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się na stadionie miejskim w Ostrołęce. Składały się one z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej 7×50 z przeszkodami oraz ćwiczeń bojowych. W szrankach stanęło 19 drużyn i co ciekawe w tym jedna damska.

– Zawody zawsze mobilizują ochotniczych strażaków do podnoszenia sprawności bojowej oraz fizycznej. Są sprawdzianem gotowości jednostek OSP. Rywalizacja napędza rozwój jednostek bo każda chce być najlepsza – mówi st. brg. Jarosław Wilga, Komendant Miejskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce

Zawody, co dwa lata, zbierają najlepsze drużyny z gminnych ochotniczych straży. Celem jest integracja i lepsza współpraca jednostek bojowych OSP oraz dobra zabawa.

Piotr Tobojka, członek drużyny i ochotniczy strażak z Wydmus powiedział, że: Jako drużyna liczymy na znakomitą zabawę. Trenowaliśmy długo i ciężko, więc mamy nadzieje na zajęcie wysokiego miejsca.

Po zakończeniu konkursu klasyfikacja generalna zawodów pożarniczych OSP przedstawia się następująco:

– drużyny kobiece.

  1. OSP Dzbenin 153,5 pkt.

– drużyny męskie

  1. OSP Łątczyn 106,3 pkt.
  2. OSP Ostrołęka 107,6 pkt.
  3. OSP Dzbenin 108,6 pkt.

Zawody odbyły się w niedzielę, 16 czerwca. Zwycięscy turnieju automatycznie klasyfikuje się do rozgrywek w 2021 roku, gdzie powalczą o udział w zawodach wojewódzkich.

Sebastian Kamiński 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *