RN
TwitterFacebook

Powiat ostrołęcki. Znalazł miny nad rzeką. Zabrał je do garażu

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego będąc nad rzeką znalazł granat i dwie miny przeciwpiechotne wraz z zapalnikami z okresu II wojny światowej. Zamiast zgłosić znalezisko służbom zabrał je do garażu. 

Wczoraj (6.05.) dyżurny ostrołęckiej policji otrzymał niepokojące zgłoszenie, które pochodziło z terenu powiatu.

– Jego mieszkaniec powiedział, że będąc nad rzeką w rejonie Dzbenina, z rzeki za pomocą magnesu wyciągnął trzy metalowe przedmioty, które zabrał do swojego garażu. Jednak, gdy zaczął je czyścić okazało się, że to mogą być niewybuchy – mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. – Dyżurny polecił mężczyźnie by nie dotykał przedmiotów i wyszedł z garażu. Pod wskazany adres pojechali doświadczeni w tym zakresie policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego ostrołęckiej komendy, którzy potwierdzili przypuszczenia mężczyzny.

Okazało się, że znalezione i przyniesione do garażu przez mężczyznę przedmioty to granat obronny typu F1 i dwie miny przeciwpiechotne wraz z zapalnikami. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych i wezwali na miejsce saperów.

Pamiętajmy o tym, że będąc poszukiwaczem „skarbów” zawsze musimy być ostrożni i zwracać uwagę na to co znajdujemy. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do rodzaju znalezionych przedmiotów to pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich dotykać, a o sytuacji powiadomić odpowiednie służby.

KMP w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *