RN
TwitterFacebook

Powiat ostrowski. Starostwo sprawdza zainteresowanie przywróceniem pociągów pasażerskich

Na stronie Starostwa Powiatowego pojawiła się ankieta dotycząca przywrócenia linii kolejowej nr 34 na trasie Ostrołęka-Małkinia. Ostatni pociąg pasażerski pojechał tamtędy w 1994 roku.

Temat uruchomienia ruchu pasażerskiego na tej trasie wraca co jakiś czas. Na początku lipca starostwo powiatowe powołało do życia Zespół do zdiagnozowania potrzeb lokalnych w zakresie komunikacji kolejowej na linii 34 Ostrołęka – Ostrów Mazowiecka – Małkinia. Nawiązana została też korespondencja z Kolejami Mazowieckimi, które mogłyby obsługiwać ruch w tym rejonie oraz z samorządem województwa mazowieckiego, które odpowiada za organizację transportu zbiorowego. M.in. na prośbę marszałka województwa stworzona została ankieta, która ma sprawdzić potrzeby lokalne w zakresie komunikacji kolejowej na zamkniętej linii.

Zainteresowane osoby mogą wyrazić swoje zdanie w ankiecie elektronicznie, która będzie dostępna do 31 sierpnia lub też w wersji papierowej, którą należy pobrać i dostarczyć do starostwa do 10 września.

Jednotorowa linia kolejowa nr 34 ma długość ponad 54 kilometrów. Została oddana do eksploatacji w dwóch etapach – w 1887 i 1893 r. Ruch pasażerski został zawieszony w 1994 roku. W związku z zamknięciem na czas remontu linii kolejowej nr 29 Ostrołęka-Tłuszcz, ruch pociągów, które dostarczają węgiel do ostrołęckiej elektrowni został poprowadzony po wyremontowanej linii nr 34.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *