RN
TwitterFacebook

Powiat wyszkowski. Na rzece Bug pojawi się nowy czarny punkt

Nowy czarny punkt pojawi się na rzece Bug w miejscowości Zazdrość (powiat wyszkowski). Dodatkowe oznakowania informujące o niebezpiecznych akwenach wodnych na Mazowszu pojawią się w 8 miejscach.

Problem wciąż jest – mówi marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

– Myślę, że jednak to przemawia do świadomości ludzi. To system ostrzegania wczesnego. Przychodzisz nad wodę, patrzysz jest ten czarny punkt to może chwila refleksji, czy jeżeli tam będę pływał to czy ja to przeżyję. Co roku to jest poważny problem. W zeszłym roku utonęły 43 osoby. W tym roku już 24. No mamy nadzieję, że ta nasza uparta konsekwentna akcja przyczyni się do tego, że tych tragedii ludzkich będzie jak najmniej. 

Jak twierdzi podinsp. Agnieszka Guza zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu – akcja działa:

– Akcja znakowania tablicą „czarny punkt wodny” daje efekt, dlatego że miejsca, które oznaczyliśmy w ubiegłym roku, w latach jeszcze wcześniejszych, dają taki efekt, że ludzie w tym miejscu się nie topią. Tablice stawiamy w takim miejscu, które uznajemy za szczególnie niebezpieczne. Nie chodzi o to, żeby było ich jak najwięcej, tylko żeby stały w tym miejscu, gdzie ludzie się kąpią i tracą życie.

Czarne Punkty w województwie mazowieckim znajdują się między innymi 5 w powiecie ostrołęckim, 4 w powiecie ostrowskim i 7 w powiecie wyszkowskim. Łącznie na Mazowszu oznaczonych jest 123 takich miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *