RN
TwitterFacebook

Powiesił psa na łańcuchu. Jest akt oskarżenia dla mężczyzny z gminy Łyse

Akt oskarżenia przeciwko Mieczysławowi Ch. za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem trafił do Sądu Rejonowego w Ostrołęce. Mężczyzna 12 czerwca powiesił zwierzę za szyję na łańcuchu za to, że biegało za jego kurami. Oskarżony przyznał się do zarzucanej mu zbrodni.

Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce, 12 czerwca mieszkający w miejscowości Złota Góra gm. Łyse, Mieczysław Ch. po wypuszczeniu na podwórko kur zauważył psa sąsiadów, który zaczął za nimi biegać. Jak twierdzi oskarżony, kiedyś ten sam pies zagryzł już jego 7 kur, a rozmowy z właścicielem zwierzęcia nie przynosiły żadnych rezultatów. Mieczysław Ch. postawił więc na samosąd. Złapał i zaniósł psa do pokoju gospodarczego gdzie zapiął mu na szyi łańcuch, którego drugi koniec przymocował do uchwytu w ścianie w taki sposób, że zwierzę dotykało posadzki jedynie tylnymi łapami. Tym sposobem doprowadził do uduszenia psa.

– Podejrzany w toku postępowania przygotowawczego przyznał się do zarzucanego mu czynu, wyraził skruchę i żałował tego co zrobił. Za zarzucane czyny grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd dodatkowo może orzec nawiązkę w kwocie od 1 do 100 tysięcy złotych na cel związany z ochroną zwierząt oraz obligatoryjnie zakaz posiadania zwierząt od roku do lat 15 – powiedziała nam Edyta Elżbieta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Na ten moment wobec oskarżonego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 3 tys zł.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *