RN
TwitterFacebook

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski spotkał się z mieszkańcami

Spotkanie zorganizowano w jednej z ostrołęckich restauracji. Do debaty zostali zaproszeni obecny prezydent Janusz Kotowski (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) oraz zwycięzca pierwszej tury wyborów na urząd prezydenta Łukasz Kuli (Komitet Wyborczy Ostrołęka dla Wszystkich). Do debaty jednak nie doszło. Zabrakło jednego z kandydatów- Łukasza Kulika.  

Na kilka dni przed drugą turą wyborów samorządowych w Ostrołęce, biorąc pod uwagę liczne głosy mieszkańców miasta, zaplanowano spotkanie z dwoma kandydatami, którzy dostali się do drugie tury wyborów prezydenckich. Debatę przygotowano, tak by każdy z kandydatów miał odpowiadać na to samo pytanie, a o kolejności odpowiedzi miało zdecydować losowanie. Niestety, pojawił się tylko jeden kandydat, urzędujący prezydent Janusz Kotowski, który odpowiadał na pytania prowadzącego redaktora Radia Nadzieja Macieja Kowalskiego oraz pytania zadane przez mieszkańców. Nie zabrakło pytań na temat elektrowni, obwodnicy Ostrołęki, przebudowy dróg lokalnych. Zapytano o sytuację finansową miasta, kandydat miał ocenić w skali od 1 do 5. Janusz Kotowski wystawił ocenę cztery podkreślił, że jest zadłużenie, ale i plany na przyszłość tzn. dochody podatkowe z przyszłej elektrowni.

Pojawiły się pytania od publiczności na temat starego basenu, stadionu oraz budowy ulicy Cieplińskiego. Pojawiło się też pytanie jak Janusz Kotowski widzi Ostrołękę po 5 latach ewentualnej prezydentury Łukasza Kulika. Publiczność zgromadzona na sali miała też wiele pytań do kontrkandydata Janusza Kotowskiego czyli Łukasza Kulika ale te pozostały bez odpowiedzi. Nie zabrakło pytań m.in. dlaczego nie uczestniczy w debatach z mieszkańcami czy też ilu planuje mieć wiceprezydentów w razie wygranej, gdyby to on zasiadł na najważniejszym urzędzie w mieście.

Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 4 listopada.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *