RN
TwitterFacebook

Problematyka gospodarcza głównym tematem wizyty Jarosława Gowina Ostrołęce

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego rozpoczął swoją wizytę od spotkania z prezydentem miasta Januszem Kotowskim. Następnie wziął udział w konferencji prasowej, na której zjawiły się lokalne media. Podczas niej poruszył między innymi temat przebudowy tak zwanego “starego mostu” w Ostrołęce.

Tutaj prognostyki są bardzo optymistyczne – mówi wicepremier, Jarosław Gowin – Myślę, że miasto przy wsparciu rządu wywiąże się z tego ambitnego planu.

Wicepremier wspomniał też o możliwości remontu linii kolejowej z Ostrołęki do Warszawy. Gdyby taka decyzja zapadła, to z Ostrołęki do Warszawy można byłoby dojechać pociągiem w ciągu godziny – mówi wicepremier, Jarosław Gowin.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami wicepremier odniósł się także do możliwości powstania wyższej szkoły technicznej w Ostrołęce. Według niego, w przeciągu kilku następnych lat w mieście nie zostanie stworzona żadna uczelnia państwowa. Za powody takiego stanu rzeczy minister nauki i szkolnictwa wyższego podał panujący w naszym kraju niż demograficzny. Dodał też, że w tym momencie ministerstwo będzie chciało raczej utrzymać uczelnie już istniejące. Podał też przykłady wielu szkół wyższych, które miały lub mają problemy ze zbyt małą liczbą studentów i łączą swoje siły w ramach jednej uczelni. Wicepremier zastrzegł jednak, że żadna szkoła zawodowa w województwie mazowieckim, ani tym bardziej w Łomży nie zostanie skonsolidowana.

Po konferencji prasowej, wicepremier odwiedził także zakład Story Enso w Ostrołęce. Tam rozmawiał między innymi na temat perspektyw rozwojowych firmy. Wizytę zakończył spotkaniem z lokalnymi przedsiębiorcami. Podczas niego poruszył problemy firm transportowych z regionu, a także rządowego projektu tak zwanej małej działalności gospodarczej.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 2 =