RN
TwitterFacebook

Projekt przebudowy stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce

W Ostrołęce trwają spotkania ze środowiskami sportowymi dotyczące przebudowy stadionu przy ulicy Witosa. Jak na razie poznaliśmy projekt nowego obiektu. Po przebudowie swój kształt zmienią między innymi trybuny.

– Jest to koncepcja pierwszego etapu przebudowy, która ma w założeniu przebudowę bieżni, wybudowanie nowych trybun pomiędzy płytą główną, a boiskiem sztucznym. Trybuny maja być usytuowane w budynku, w którym będą szatnie, sale odpraw, pomocy medycznej, łazienki, sale kontroli antydopingowej i pomieszczenia gospodarcze – mówi Anna Siudak z Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Przebudowana będzie także infrastruktura zewnętrzna stadionu. W ramach projektu będą wybudowane dwa boiska boczne i boisko treningowe dla dzieci. Oprócz tego ma powstać także lodowisko, skatepark, rzutnia do pchnięcia kulą, młotem i do rzutu oszczepem. Przebudowany obiekt zyska także tory do skoku w dal i trójskoku.

Projekt przebudowy stadionu Urząd Miasta jest warunkiem tego, żeby móc ubiegać się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w sprawie modernizacji obiektu.

Projekt stadionu spełnia między innymi wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej, co do prowadzenia na nim rozgrywek w piłkę nożną w trzeciej lidze.

AB/Fot: MZOS–TiIT w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − thirteen =