RN
TwitterFacebook

Prokuratura w Ostrołęce potwierdza, że przyczyną śmierci 53-latka było utonięcie

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła sekcję zwłok 53-letniego Franciszka D. pracownika Urzędu Miasta w Ostrołęce. Ciało zostało wyłowione wczoraj (19.03) z Narwi w okolicach miejscowości Korczaki w gminie Rzekuń. Biegły ustalił, że przyczyną zgonu było utonięcie.

Rodzina mężczyzny zgłosiła jego zaginięcie w poniedziałek (18.03). Z pierwszych śladów, na które natrafili ratownicy wynikało, że 53-latek zostawił swoje rzeczy na brzegu Narwi, po czym wszedł do wody. Do wtorku trwała jego akcja poszukiwawcza. Około godziny 13:00 zgłoszono znalezienie zwłok w okolicach miejscowości Korczaki w gminie Rzekuń. Wczoraj około godziny 16:00 Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce potwierdziła tożsamość mężczyzny, był to zaginiony Franciszek D.

Dziś (20.03) przeprowadzona została sekcja zwłok denata. Biegły ustalił, że przyczyną śmierci było utonięcie. – Zarówno w oskrzelach jak i płucach biegły stwierdził obecność wody, natomiast innych obrażeń, które miałyby związek ze zgonem nie stwierdzono. Zostały również pobrane wycinki poszczególnych narządów w celu przeprowadzenia badań szczegółowych – przekazała nam rzeczniczka prasowa Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, Elżbieta Łukasiewicz. – W ramach dalszych działań śledczych, przesłuchiwani są świadkowie, zarówno rodzina, jak i pracownicy Urzędu Miasta – dodała.

53-latek był pracownikiem Urzędu Miasta w Ostrołęce zaangażowanym w koordynację inwestycji miejskich.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *