TwitterFacebook

Przebudowa ulicy Ks. Franciszka Blachnickiego w Ostrołęce

Ulica ks. Franciszka Blachnickiego w Ostrołęce przejdzie modernizację. Urząd Miasta wyłonił już wykonawcę robót. Z przebudowy drogi cieszą się jej mieszkańcy i osoby z niej korzystające. Jak sami twierdzą, jest ona w tragicznym stanie.

Dobrze jak będzie przebudowana. Po trzydziestu latach tu nic nie jest zrobione. Chodzimy tutaj jak w średniowieczu, a dziury są dookoła. Ja rowerem nie mogę przejechać – mówi jeden z mieszkańców ulicy ks. Blachnickiego.

W ramach inwestycji przeprowadzona będzie kompleksowa przebudowa drogi.

Prace dotyczyć będą budowy jezdni o szerokości sześciu metrów, obustronnych chodników, zjazdów do osiedlowych parkingów i zapleczy szkół, obustronnych zatok postojowych, kanalizacji deszczowej, która jest w tej chwili w złym stanie technicznym oraz oświetlenia ulicznego – mówi Anna Siudak z Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 3 miliony złotych. Według planów prace mają zakończyć się w połowie listopada.

Nie tylko sama ulica księdza Franciszka Blachnickiego przejdzie przebudowę. Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II powstanie rondo, które ma ułatwić wyjazd mieszkańcom nowo powstających bloków. Budowa ronda już się rozpoczęła.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *