RN
TwitterFacebook

Przedłuża się budowa ulicy Ostrowskiej w Ostrołęce

Opóźniają się prace budowlane w ciągu ulic Ostrowskiej i Słowackiego w Ostrołęce. To odcinek drogi wojewódzkiej, łączącej osiedle Stacja z Centrum miasta. Podczas budowy napotkano jednak nieprzewidziane problemy.

Jest to ostania z największych inwestycji drogowych prowadzonych w mieście w tym roku. Jednak od samego początku napotyka na swej drodze trudności. O przesunięciu terminu zadecydowały m.in. problemy budowlane nie ujęte na mapach geodezyjnych. – Mowa o kolizjach podziemnych łączy: kanalizacyjnych, elektrycznych i telekomunikacyjnych, które nie zostały naniesione na mapy geodezyjne – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce. Kolejnym istotnym argumentem jest brak tzw. galanterii kamiennej. Chodzi o krawężniki drogowe, na które jest duży popyt w kraju.

Zakończyła się już część prac drogowych przy ulicy Ostrowskiej do ulicy Przemysłowej. – Ona jest przejezdna w całej szerokości, ale jeszcze nieoznakowana i niedopuszczona w pełni do jazdy. Na odcinku od ulicy Przemysłowej powstaje rondo, a do ulicy Kaczyńskiej kierowcy muszą jeździć jednym pasem, poruszając się wahadłowo – dodaje.

Terminu końca prac budowlanych jeszcze nie znamy. Całkowita wartość inwestycji to ponad 30 milionów złotych.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *