RN
TwitterFacebook

Przedmedyczna wiedza w ostrołęckiej Kultowni [FOTO]

Jak udzielać pierwszej pomocy, reagować w momentach zagrożenia oraz zachować bezpieczeństwo na drogach uczyli się wczoraj (06.06) uczniowie i przedszkolaki w Kultowni, filii Ostrołęckiego Centrum Kultury. „Na wakacje wyjeżdżamy, bezpiecznie wracamy” – to akcja skierowana na bezpieczeństwo dzieci podczas przerwy od szkoły. Uczestnicy mogli zaczerpnąć wiedzy od profesjonalistów.

Nauczycielami najmłodszych byli ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Sama nauka została podzielona na cztery punkty, a w każdym z nich dzieci mogły dowiedzieć się czegoś innego. Szkolenia obejmowały między innymi bezpieczeństwo nad wodą, ratowania, rzucania bojką i kołem, pierwszej pomocy w postaci resuscytacji, sztucznego oddychania i masażu serca. Dodatkowo policjanci przygotowali film, który poruszał temat bezpieczeństwa w internecie.

– W związku ze zbliżającymi się wakacjami i tym ogromem wolnego czasu, który będą miały dzieci, warto jest przypomnieć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, miejscu zamieszkania, czy właśnie internecie, ponieważ wiele dzieci może w ten sposób spędzać wakacje. Oczywiście równie ważna jest edukacja o tym jak zachować się nad wodą. Mam nadzieję, że właśnie poprzez taką luźną zabawę, dzieciom zapadnie to w pamięci i spędzą wakacje bezpiecznie – mówił podczas spotkania asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Jednak zajęcia w ostrołęckiej Kultowni to nie tylko edukacja ale też rozrywka. 13 czerwca kolejne spotkanie, tym razem z cyklu Porozmawiajmy przy Herbacie. Tym razem, nie nie będzie gościa, a animatorzy przygotowali dla dzieci i dorosłymi piknik. Początek wydarzenia w czwartek o godzinie 17:00.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *