TwitterFacebook

Przeładowany autokar wiózł dzieci do szkół, na dodatek bez ważnych badań technicznych

Nieodpowiedzialność kierowcy autobusu w postaci przewożenia większej ilości pasażerów niż pozwalają na to przepisy doprowadziła do zatrzymania mu prawo jazdy. Skontrolowany autobus należy do jednej z firm na terenie naszego powiatu, dodatkowo nie posiadał aktualnych badań technicznych. Dbając o bezpieczeństwo ,,uczniów” zapowiadamy dalsze niezapowiedziane działania w tym zakresie.

Od rozpoczęcia roku szkolnego policjanci zajmujący się transportem drogowym w ostrołęckiej ,,drogówce” prowadzą kontrolę autobusów dowożących dzieci do szkół.

W trakcie takich kontroli sprawdzają, m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty oraz sposób w jaki przewożeni są uczniowie.

Dziś rano mundurowi skontrolowali oni taki autobus na terenie jednej z gmin naszego powiatu. Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe jest przewożonych o 13 osób więcej niż pozwalają na to przepisy.  Osoby te zmuszone były stać podczas jazdy, co jest także dużym zagrożeniem w przypadku nagłej sytuacji, która w każdej chwili może pojawić się na drodze.

W związku z tym kierowcy zostały zatrzymane prawo jazdy. Ponadto policjanci ujawnili, że kontrolowany autobus nie posiada aktualnych badań technicznych.

W związku z tym oprócz prawa jazdy policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdy. Nieodpowiedzialny kierowca został także ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych, a do jego konta ,,kierowcy” zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przewożenie zbyt dużej liczby osób kierującemu zatrzymywane jest prawo jazdy na 3 miesiące.

Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego w dalszym ciągu będą prowadzić niezapowiedziane kontrole tego rodzaju pojazdów zarówno na terenie miasta, jak i powiatu.

asp. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *