RN
TwitterFacebook

Przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce trwa budowa kładki

Budowa kładki przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Tak informuje dyrekcja placówki. Do tej pory ekipom budowlanym udało się zamontować dwa dźwigary nośne. – Wylewana będzie jeszcze płyta betonowa, posadzka, będą robione barierki, montowane schody i windy. Pracy jest jeszcze dużo – mówi Artur Gutowski, wicedyrektor MŻW w Ostrołęce.

Kładka spełniać będzie różne role. Podstawową będzie przejście na drugą stronę ulicy Traugutta, z której będą mogły korzystać miedzy innymi osoby z niepełnosprawnością. Mostek pełnić będzie też funkcje reklamową. Ma on promować muzeum. Umieszczony na nim będzie podświetlone logo muzeum.

Kładka przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce według planów ma być oddana do użytku w połowie stycznia przyszłego roku.

Po otwarciu Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w placówce znajdować się będzie między innymi multimedialna wystawa stała i ekspozycje tymczasowe. Oprócz tego w piwnicy jednego z budynków znajdować się będzie wirtualna strzelnica. Zwiedzający będą mieli też do swojej dyspozycji kino i spacerniak.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce mieścić się będzie w budynkach dawnego Aresztu Śledczego. Najstarsze obiekty siedziby placówki powstały w 1903 roku. Na początku przetrzymywano w nich przeciwników cara. W czasach II wojny światowej w budynkach więziono wrogów nazistowskich Niemiec. Po zakończeniu wojny, w obiekcie przetrzymywano przeciwników reżimu komunistycznego.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *