RN
TwitterFacebook

Przy ulicy Fortowej w Ostrołęce zbudują chodnik

Mieszkańcy przy Ulicy Fortowej w Ostrołęce doczekają się nowego chodnika. Do tej pory, piesi musieli poruszać się poboczem. 

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się samorządu o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Jak powiedział Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ostrołęki, wkrótce rozpoczną się pracę przy budowie chodnika. Powstanie w tym miejscu ciąg pieszy o długości ponad 200 i szerokości półtora metra wykonany z kostki brukowej. Wzdłuż drogi wzmocnione zostanie pobocze wraz z wykonaniem wjazdów do znajdujących się tam posesji. Jak mówią mieszkańcy jest to niebezpieczna droga, gdyż kierowcy skracają sobie tedy drogę w sytuacjach gdy ulica Warszawska jest zakorkowana.

Jest to krótki odcinek prostej, na której kierowcy jeżdżą szybko nie zwracając uwagi na nic. Brak przejścia dla pieszych oraz progów zwalniających stwarza poważne zagrożenie dla poruszających się tam osób. Mało brakowało, a mój syn by został tu potrącony przez samochód – mówi mieszkanka ulicy Fortowej. Warto dodać że znajduje się tam plac zabaw wraz z boiskiem do gry w piłkę, na którym bawią się dzieci. Przy chodniku zostaną zamontowane bariery ochronne o długości 18 metrów wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym.

Wartość inwestycji to blisko 130 tysięcy złotych.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − six =