RN
TwitterFacebook

Przygotowania do rozbiórki tzw. starego mostu w Ostrołęce

Już niedługo nastąpi rozbiórka tak zwanego starego mostu na rzece Narew w Ostrołęce. Obecnie ekipy budowlane przygotowują się do ustawienia barek mających zabezpieczać demontaż przeprawy.

Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie to w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostano ustawione barki i zakotwiczone w taki sposób by można było prowadzić prace rozbiórkowe – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Oprócz przygotowań do rozbiórki ekipy budowlane obecnie prowadzą prace związane z przeniesieniem instalacji telemetrycznych.

Będą instalowane wszystkie sieci kablowe, które zostały przeniesione ze starego mostu tam gdzie jest to możliwe i nie będzie kolidowało z późniejszą rozbiórką. Chodzi tu o światłowody, linie energetycznych i pozostałe łącza, które będą przebiegały pod mostem. Obecnie z obu stron rzeki te prace są właśnie prowadzone – dodaje Wojciech Dorobiński.

Rozbiórka tak zwanego starego mostu na rzece Narew jest jednym z etapów przebudowy obiektu. Według założeń ma ona zakończyć się we wrześniu 2019 roku. Ciekawostką jest fakt, że miasto nie wyłoży na modernizacje najważniejszej przeprawy w mieście żadnych pieniędzy. Inwestycja w całości sfinansowana będzie z funduszy zewnętrznych. Pochodzić będą one z budżetu państwa i Grupy Energa.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − fourteen =