TwitterFacebook

Przytuły Stare. Hala produkcyjna na terenie Zakładu Karnego rośnie w oczach

Na terenie Zakładu Karnego w Przytułach Starych powstaje hala produkcyjna o powierzchni 2 261 metrów kwadratowych. Inwestycja, która powstaje w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów” ma się zakończyć na początku grudnia.

Hale dzierżawić będzie firma METAL-TECHNIK s.c., która zobowiązała się prowadzić produkcje maszyn rolniczych i konstrukcji metalowych przez okres nie krótszy niż 10 lat. Firma ma zatrudnić na pełnym etacie 100 skazanych w miesiącu. Pierwsi pracownicy mają wejść na hale produkcyjną już w styczniu 2020 roku.

– Praca jest wielkim dobrem dla skazanych. Zabija czas oraz rutynę. Dzięki tej pracy będą mogli pokrywać zadłużenia, na przykład alimentacyjne czy inne zadłużenia orzeczone przez sąd. Pomorze im również w utrzymaniu rodzin na zewnątrz. A głównym argumentem przemawiającym za umożliwieniem normalnej pracy skazanym jest readaptacja społeczna. Będą uczyć się funkcjonowania poza murami zakładu, nauczą się że na wolności będą musieli na wszystko zapracować mówi major Agnieszka Chaberek, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Jednocześnie służba więzienna zapewnia, że zatrudnienie będzie odbywało się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo jednostki i społeczeństwa. Budowa hali ma zostać zakończona 6 grudnia.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *