TwitterFacebook

Przytuły Stare: Próbowali przemycić telefon… w bucie

Nietypowe znalezisko odkryli strażnicy więzienni z Zakładu Karnego w Przytułach Starych (powiat ostrołęcki). Podczas prześwietlania paczek pocztowych skaner pokazał, że w butach znajduje się dziwny przedmiot. Po dostaniu się do nich okazało się, że jest to telefon komórkowy.

Próba przemytu telefonu została odkryta wczoraj, 18 listopada. W toku rutynowych czynności profilaktycznych podczas kontroli paczek higieniczno-odzieżowych dostarczonych przez Pocztę Polską, przy wykorzystaniu urządzenia do prześwietlania bagażu, ujawniono niedozwolony przedmiot. Szczegółowa weryfikacja przesyłki wskazała na jej wątpliwą zawartość.

W trakcie komisyjnego otwarcia paczki i sprawdzenia paczki strażnicy znaleźli dobrze ukryty w podeszwie buta miniaturowy telefon komórkowymówił podporucznik Dariusz Olszewski z zakładu karnego w Przytułach Starych. Dodaje on, że więźniowie mają kategoryczny zakaz posiadania telefonów komórkowych.

Przedmioty takie jak telefon komórkowy są niedozwolone, bo mogą zakłócać pewien porządek, utrudniać postępowanie prokuratury czy sądów w trakcie tymczasowego aresztowaniatłumaczył Olszewski.

Dyrektor zakładu karnego po przeprowadzeniu dochodzenia podejmie decyzję dotycząca kary, jaka kara spotka osadzonego, do którego paczka była zaadresowana.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *