TwitterFacebook

Puchary UŚKS Ostrołęka w Mistrzostwach Mazur [FOTO]

Sezon w pływaniu na wodach otwartych w pełni. Z kolejnymi sukcesami wrócili podopieczni trenera Jakuba Janczewskiego. Tym razem pływacy z UŚKS Ostrołęka przywieźli z Mazur Puchar za I miejsce oraz dwa Puchary za III miejsce w XIV Mistrzostwach Mazur w Pływaniu Długodystansowym. Ekipa wystąpiła w składzie: Rafał Majkowski, Julia i Ala Bożomańskie oraz Adrian i Alex Romej.

Najlepiej spisał się Adrian Romej, tym razem zdobywając puchar za I miejsce na dystansie 500 m w kategorii 12-13 lat. Był to drugi start Adriana na wodach otwartych. Przypomnijmy, poprzednio startował na dystansie 1200 m na Water Open Swimming w Szczytnie zajmując 3 miejsce. Na tym samym dystansie bardzo dobrze spisała się Julia Bożomańska, która z nowym rekordem życiowym dopłynęła do mety na 3 miejscu. Na dystansie 1500 m doskonale popłynął Rafał Majkowski, który walczył do końca na finiszu. Ostatecznie Rafał zajął III miejsce, zdobywając pamiątkowy puchar oraz nagrody rzeczowe. W zawodach dobrze popłynęli także najmłodsi zawodnicy na dystansie 200 m, 10 letnia Alicja Bożomańska zajęła IV miejsce, o włos przegrywając z koleżanką z Giżycka, oraz jej rówieśnik Alex Romej plasując się na XI miejscu.

Trener Jakub Janczewski jest zadowolony ze startów swoich podopiecznych i dodaje, że zawodnicy na ostrołęckim basenie sumiennie trenują w okresie wakacji, przygotowując się do kolejnych startów.

JJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *