TwitterFacebook

Punkt Obsługi Klienta systemu viaTOLL w Ostrołęce oficjalnie otwarty [FOTO]

Punkt Obsługi Klienta viaTOLL w Ostrołęce otwarty. Będzie to duże udogodnienie przede wszystkim dla przewoźników. Kierowcy skorzystają z punku od poniedziałku.

Punkt Obsługi będzie działał przy ulicy Kilińskiego 43 w siedzibie Zrzeszenia Przewoźników Drogowych w Ostrołęce. W placówce przewoźnicy będą mogli załatwić sprawy formalne, oraz te związane z opłatami drogowymi. – Są dwa rodzaje punktów viaTOLL. W tych na stacjach benzynowych można pobrać urządzenie i doładować. Natomiast większość przedsiębiorców korzysta z odroczonego systemu płatności, czyli opłaca usługę fakturą vat. Żeby skorzystać z takiej opcji potrzebny jest taki punkt jak w Ostrołęce. W naszym mieście przewoźnicy będą mogli wprowadzić pojazd, pobrać urządzenie, zarejestrować swoją nową firmę i samochód oraz wykonać wszystko to, co dostępne jest na stacjach paliw – zapewniał Andrzej Szabłowski, wiceprezes Zrzeszenia Przewoźników Drogowych w Ostrołęce.

Tego typu Punkty Obsługi Klienta systemu viaTOLL dostępne były do tej pory ponad 100 kilometrów od Ostrołęki, między innymi w Warszawie, Białymstoku i Olsztynie. Z ostrołęckiego punktu przewoźnicy będą mogli korzystać od następnego tygodnia, ponieważ najbliższe dni poświęcone zostaną na dodatkowe przeszkolenia pracowników, które zostaną wsparte przez Inspekcję Transportu Drogowego z Warszawy.

– Dziś punkt sprawdziliśmy. Jest w pełni sprawny i podłączony z system, gotowy do użytku. Przez następne dni odbędzie się cykl szkoleń dla pracowników, które jako inspekcja wesprzemy poprzez naszych pracowników, którzy w pełni profesjonalnie są w stanie system obsługiwać – mówiła podczas spotkania Anita Oleksiak, zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Ostrołęcki Punkt Obsługi Klienta systemu viaTOLL zacznie prężnie działać od poniedziałku (27.05) w siedzibie Zrzeszenia Przewoźników Drogowych w Ostrołęce przy ulicy Kilińskiego 43.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *