TwitterFacebook

Radni powiatu ostrołęckiego głosują za pomocą elektronicznego systemu do głosowania

Radnym powiatu ostrołęckiego do głosowania wystarczy tylko palec i pilot z trzema przyciskami. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce kupiło specjalne urządzenia i dołączyło do grona samorządów, w których funkcjonuje elektroniczny system głosowania.

Aby usprawnić głosowanie zamówiliśmy urządzenia do głosowania imiennego. Bez nich przewodniczący musiałby czytać z listy nazwiska poszczególnych radnych, a oni sami, wstając musieliby powiedzieć czy głosują za, przeciw, czy też wstrzymują się od głosu – mówi Krzysztof Chełstowski, sekretarz powiatu.

Zdaniem Stanisława Kubła, starosty ostrołęckiego, samorządowcy powinni głosować podobnie, jak parlamentarzyści. – Wyniki wyświetlają się od razu, rejestruje się kto głosował za, kto przeciw, a kto się wstrzymał. To też znacznie usprawnia głosowania, szczególnie wtedy, gdy ilość podejmowanych uchwał jest duża. Przede wszystkim skraca to czas obrad rady – mówi Stanisław Kubeł.

Z nowego rozwiązania są zadowoleni także sami radni powiatu ostrołęckiego. Ich zdaniem elektroniczny system głosowania można uznać za dobre rozwiązanie, znacznie usprawniające pracę i przebieg obrad, zwłaszcza, że wszystkie imienne głosy są automatycznie zliczane i wyświetlane na projektorze.

Na elektroniczny system do głosowania wraz z niezbędnym oprogramowaniem powiat wydał 8 tys. złotych.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *