RN
TwitterFacebook

Region. Do OSP Myszyniec, Czarnia i Zabrodzie trafi po 100 tys. zł na zakup wozów strażackich

Samorząd Mazowsza dofinansuje zakup 66 średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla strażaków ochotników z Mazowsza. Dwa z nich trafią do OSP z powiatu ostrołęckiego, jeden do gminy Zabrodzie w powiecie wyszkowskim. W sumie na realizację całego zadania przeznaczono 6,6 mln zł.

– To jedno z wielu działań, jakie podejmujemy, by pomagać strażakom ochotnikom. Mamy świadomość, że nasze wsparcie jest dla wielu samorządów jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP w nowoczesne samochody czy specjalistyczny sprzęt. Tego typu inwestycje są niestety bardzo kosztowne, a w budżetach gmin i miast często brakuje na nie funduszy. Nasza decyzja to odpowiedź na osłabione z powodu epidemii budżety gmin i miast – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Wsparcie samorządu województwa mazowieckiego jest jednym z elementów tzw. montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody ratowniczo-gaśnicze. Uwzględnia on m.in. środki z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na fundusz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zakładów ubezpieczeń czy też środków samorządowych oraz jednostek OSP.

Lista beneficjentów

Lp. gmina/miasto OSP powiat przedmiot dofinansowania kwota dofinasowania (zł)
1. gmina Zabrodzie OSP Zabrodzie wyszkowski średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 100 000 zł
2. gmina Myszyniec OSP Myszyniec ostrołęcki średni samochód ratowniczo-gaśniczy 100 000 zł
3. gmina Czarnia OSP Czarnia ostrołęcki średni samochód ratowniczo-gaśniczy 100 000 zł

Mazovia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *