RN
TwitterFacebook

Region. Drogi, kursy autobusowe, pomoc niepełnosprawnym, inwestycja mostowa, oraz wsparcie placówek dla najmłodszych. Ponad 5.6 mln zł na inwestycje w regionie [FOTO]

Ponad 5.6 milionów złotych przeznaczy rząd na inwestycje w regionie ostrołęckim. Umowy w tej sprawie podpisano w poniedziałek (6.07). Wsparcie otrzymały powiat ostrołęcki, przasnyski i ostrowski.

W tym roku w rejonie ostrołęckim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyłonione zostały 3 gminy: Czarnia, Krzynowłoga Mała, Chorzele. Łączne wsparcie na zadania to blisko 3.6 miliona złotych. 

W ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych wsparcie otrzyma powiat ostrołęcki (ponad 204 tys zł) oraz gmina Długosiodło (ponad 193 tys zł). Fundusz ma pomóc przywrócić lokalne połączenia, dzięki którym, zwiększona zostanie mobilność mieszkańców mniejszych miejscowości.

Kolejnym programem wsparcia, w związku z którym w poniedziałek (6.07.) podpisano umowy jest Fundusz Solidarnościowy. Jest on podzielony na “Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” oraz “Opiekę wytchnieniową”. W ramach funduszu wsparcie otrzymają zarówno niepełnosprawni jak i osoby opiekujące się nimi, potrzebujące odpoczynku. Tutaj pieniądze otrzymało 7 samorządów: miasta Ostrów Mazowiecka, Myszyniec, Przasnysz, Ostrołęka oraz gminy Czerwonka, Wąsewo, Łyse.

W ramach programu Mosty dla Regionów nie było zaskoczenia. Beneficjentem jest powiat ostrołęcki, który na dokumentację potrzebną do budowy mostu w Teodorowie otrzymał prawie 220 tysięcy złotych.

Ostatnim z omawianych na spotkaniu programów był Maluch Plus. Za jego sprawą wsparcie na placówki opieki dla dzieci do 3 roku życia otrzymały 3 samorządy, gminy Czerwin i Czarnia oraz Miasto Ostrołęka. Łączna pula pieniędzy w ramach tego programu dla samorządów w regionie ostrołęckim to ponad milion złotych.

Poniżej galeria zdjęć z podpisania umów, na którym obecni byli przedstawiciele beneficjentów, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, Senator Robert Mamątow oraz Marcin Grabowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce – gdzie odbyło się spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 5 =