RN
TwitterFacebook

Region. Interwencja Straży Rybackiej nad Narwią. Ktoś zastawił wnyki na bobry

Kilkanaście wnyków i pułapkę znaleźli członkowie Społecznej Straży Rybackiej Narew z Ostrołęki. Celem były bobry.

Zasadzkę odkryto niedaleko miejscowości Różan (powiat makowski).

– Odkrycie było nietypowe i szokujące, pierwszy raz spotkaliśmy się z sidłami nastawionymi na te zwierzętamówi Andrzej Raszkiewicz, prezes koła Wędkarskiego Narew 38 w Ostrołęce. Była to pułapka na drobną zwierzynę, czyli taki zatrzask, który był umiejscowiony przy brzegu. Tam, gdzie widoczne były ścieżki bobra. Oprócz pułapki wokoło poustawiane były wnyki.

Znalezione wnyki i pułapkę zabezpieczyła Straż Rybacka i przekazała znaleziska funkcjonariuszom policji.

– Ten obszar nasi strażnicy będą bardzo uważnie kontrolować zapewnia Raszkiewicz. – Jeżeli raz kłusownik próbował zastawić wnyki w tym miejscu, jest prawdopodobieństwo, że będzie dalej kłusował na bobry w tym rejonie.

Bobry znajdują się pod ochroną, dlatego sprawą kłusownika zajęły się organy ścigania. Strażnicy udokumentowali swoje znalezisko na nagraniu i opublikowali je na portalu społecznościowym:

Pułapka na bobry !!!! W dniu dzisiejszym nasi strażnicy prowadzili wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką z Ostrołęki. Dziś patrol odbył się z wody łodzią oraz z brzegu samochodem służbowym. Dziś napotkaliśmy w wodzie zastawione tzw. żelazo. Prawdopodobnie jakiś bez mózg bo inaczej nie możemy tego nazwać zastawił pułapkę na bobry. Żelazo zostało przez nas zdjęte i zabezpieczone. Pamiętajcie nie tylko ganiamy kłusowników również ratujemy zwierzęta które żyją w naszym środowisku. Zachęcamy wędkarzy do wykupywania znaków wędkarskich na rok 2020 w naszym kole PZW Narew wtedy jesteśmy w stanie robić więcej patroli i być więcej na wodzie z kilku procent pieniędzy ze składki członkowskie. Pozdrawiamy grupa SSR Narew.

Opublikowany przez Społeczna Straż Rybacka Narew 38 Ostrołęka Sobota, 22 lutego 2020

SK/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *