RN
TwitterFacebook

Region. Skrót wyszkowski otwarty. Na drogę przeznaczono ponad 14.6 mln zł

Tak zwany skrót wyszkowski z Ostrołęki do Warszawy otwarty. Mowa o drodze, która łączy się z krajową ósemką i TEN-T-em, czyli transeuropejską siecią transportową. 

Modernizacja drogi nr 4403 skraca drogę z Ostrołęki do Warszawy oraz usprawnia komunikację w regionie i województwie mazowieckim. „Skrót wyszkowski” został wybudowany w dużej części ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

– Powiat Ostrołęcki zainwestował prawie 8,5 mln zł z funduszy europejskich w budowę prawie sześciokilometrowego odcinka drogi w gminie Goworowo. Droga ma  pas pieszo-rowerowy i utwardzone pobocza. W ramach projektu wybudowano i przebudowano również skrzyżowania, chodniki, a także  przejścia dla pieszych. Ponadto  przepusty, zjazdy do indywidualnych gospodarstw, linie wodociągowe i telekomunikacyjne. Jednym z elementów przedsięwzięcia było poszerzenie przejazdu kolejowego na wysokości miejscowości Góry i Ponikiew Duża oraz zlikwidowanie przejazdu kolejowego w Ponikwi Małej. Realizacja projektu wymagała wykupienia gruntów pod nową drogę. Za projekt odpowiedzialny był Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce. – czytam na stronie starostwa powiatowego w Ostrołęce.

Całkowity koszt budowy drogi to ponad 14 mln 670 tys złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *