RN
TwitterFacebook

Region. Starszy mężczyzna nakłaniał nastolatkę do seksu. Usłyszał zarzut

Podając się za 19-latka nawiązał kontakt z małoletnią i nakłaniał ją do czynności seksualnych. Mowa o 59-letnim Leszku S. przeciwko, któremu Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 

Kontakt mężczyzny z dziewczyną poniżej 15. roku życia trwał w okresie od 22 czerwca do 17 lipca 2020 roku, jednak z powodu delikatności sprawy śledczy nie ujawniali informacji wcześniej.

Wszystko zaczęło się od poznania poprzez komunikator internetowy – mówi Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

– Komunikował się z nieletnią przez prawie miesiąc. Podczas kontaktów oskarżony oszukał dziewczynkę mówiąc, że ma 19 lat. Jednocześnie pytał o jej wiek, kontakty seksualne, żądał wysyłania zdjęć w bieliźnie czy uprawiania seksu wirtualnie. Małoletnia wykonywała w tym zakresie polecenia swojego rozmówcy i jednocześnie mężczyzna nie wysyłał jej własnych zdjęć.

Mężczyzna dążył do bezpośredniego spotkania, do którego doszło w nocy z 16 na 17 lipca.

– Dziewczynka wtedy opuściła dom bez zgody rodziców. Zostawiła tylko list z informacją, że jedzie do koleżanki na kilka tygodni. Na szczęście rodzice zauważyli nieobecność córki jeszcze tej samej nocy, przeczytali list i oczywiście podjęli natychmiastową próbę odnalezienia dziecka. Znaleźli dziewczynkę w towarzystwie Leszka S. wtedy, kiedy zmierzali już w kierunku hotelu, gdzie oskarżony wynajął pokój.

Leszka S. oskarżono o to, że w okresie od 22 czerwca 2020 r. do dnia 17 lipca 2020 r. w nieustalonym miejscu działając w celu popełnienia przestępstwa zgwałcenia lub wykorzystania seksualnego małoletniej poniżej 15 roku życia za pośrednictwem komunikatora internetowego nawiązał kontakt z trzynastoletnią dziewczynką i wprowadzając ją w błąd co do swojego wieku zmierzał do bezpośredniego spotkania z małoletnią, tj. o czyn z art. 200a § 1 k.k. 59-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, a cały okres trwania śledztwa przebywał w areszcie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 4 =