RN
TwitterFacebook

Region. Wozy strażackie za frekwencję wyborczą. Wojewoda mazowiecki zachęca do głosowania [FOTO]

Mieszkańcy gmin do 20 tysięcy mieszkańców idąc na wybory mogą wygrać wozy ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W „Bitwie o wozy” zadecyduje frekwencja wyborcza a do rozdania są środki na 40 pojazdów. Akcja ma dwa cele.

Po pierwszej turze wyborów na prezydenta RP środki na zakup wozów otrzymało 16 gmin. W związku z drugą turą rząd postanowił o uruchomieniu drugiej edycji akcji. Tym razem 800 tysięcy złotych ma trafić do 49 gmin, których frekwencja wyborcza osiągnie najwyższy wynik procentowy. 

„Bitwa o wozy”, oprócz promocji wyborów i zachęcenia polaków do głosowania, ma również na celu przypomnienie jak ważną rolę w małych miejscowościach odgrywają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, ponieważ ich praca nie polega tyko na gaszeniu pożarów, co pokazały ostatnie wydarzenia związane z pandemią.

– Strażacy ochotnicy są traktowani jako ważni sąsiedzi, jako osoby znaczące w środowisku. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że to będzie dodatkowa zachęta dla obywateli, żeby swoją Ochotniczą Straż Pożarną wzmocnić – mówił podczas dzisiejszej (7.06) konferencji prasowej w Ostrołęce wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł. 

Konferencja prasowa zwołana z okazji „Bitwy o wozy” odbyła się w ostrołęckiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *