TwitterFacebook

Rendez-vous z królową nauk w Ostrołęce [FOTO]

Uczniowie szkół średnich z Ostrołęki i Kadzidła sprawdzali swoją wiedzę matematyczno-przyrodniczą. W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce przeprowadzono dwa konkursy: „Symbioza” oraz „Pomyśl jak można rozwiązać inaczej…”.

Była to już 9. edycja matematycznego konkursu „Pomyśl jak można rozwiązać inaczej…”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie pięciu zadań otwartych jak największą ilością metod. Udział w nim wzięli uczniowie ostrołęckich szkół: ZSZ nr 1, I LO, II LO, II SLO, ZSZ nr 4, ZSZ nr 2, a także ZSP w Kadzidle oraz wychowankowie gospodarzy – ZSZ nr 1. Podczas konkursu uczestnicy musieli rozwiązać zadania z różnych działów matematycznych, a na obliczenia mieli dwie godziny. Po sprawdzeniu wyników ogłoszono laureatów. Drugie miejsce zajął Michał Wiśniewski z III Liceum Ogólnokształcącego, natomiast zwycięzcą został Daniel Krystian, reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Laureata trzeciego miejsca nie wyłoniono.

Zadaniem uczestników 6. edycji konkursu „Symbioza” było rozwiązanie pytań z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych – matematyki, fizyki, biologii, geografii i chemii. W tym przypadku uczniowie tylko ostrołęckich szkół mieli na odpowiedzi 45 minut. Pytania były różne i poruszały wiele dziedzin, od optyki po równania. Podium w konkursie należało do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce, pierwsze miejsce – Michał Pragacz, drugie – Adranik Petrosjan i trzecie – Szymon Gołaś.

„Rendez-vous z królową nauk” miało również na celu integrację międzyszkolną. -Celem konkursów jest oczywiście rozwijanie umiejętności matematyczno-przyrodniczych, ale we współczesnym świecie tak bardzo rzadko się spotykamy i rozmawiamy, więc konkurs ma również na celu nawiązanie relacji, między uczniami i nauczycielami różnych szkół – mówi dyrektor placówki Jolanta Dovgosheya.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *