RN
TwitterFacebook

Rozbiórka starego mostu w Ostrołęce

Trwają prace rozbiórkowe tak zwanego starego mostu na rzece Narew w Ostrołęce. Do tej pory ekipy budowlane wykonały już część czynności przygotowujących do właściwego demontażu przeprawy.

Przede wszystkim usypany został dojazd montażowy po prawej stronie mostu od wjazdu do Ostrołęki, od strony Olsztyna i Warszawy, od ronda księcia Siemowita. On będzie służył do tego by zabezpieczać w czasie rozbiórki elementy, które będą zdejmowane. Tam będzie mógł podjechać ciężki sprzęt – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Oprócz tego sfrezowano już nawierzchnię asfaltową mostu i rozpoczęto demontaż elementów chodnika. Ekipa budowlana zdejmuje między innymi nakładki asfaltowe z chodników. Demontowane są także stalowe elementy barier ochronnych.

Według planów właściwy demontaż konstrukcji żelbetonowej mostu nastąpi w marcu. Przebudowa tak zwanego starego mostu na rzecze Narew w Ostrołęce jest jedną z większych inwestycji, wykonywanych przez miasto w ostatnich latach. Koszt modernizacji przeprawy, która potrwa najprawdopodobniej  wyniesie ponad 20 milionów złotych. Jego przebudowa potrwa najprawdopodobniej do jesieni 2019 roku, wyniesie ponad 20 milionów złotych.

Koszy w całości mają być pokryte ze środkami zewnętrznymi. Fundusze na ten cel pochodzić będą z budżetu państwa i spółki Energa S.A.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =