RN
TwitterFacebook

Rozpoczął się InQbator [FOTO]

Ostrołęka miastem teatrów. Wszystko za sprawą 8. edycji Festiwalu Teatralnego InQbator. Wczoraj nastąpiło oficjalne jego otwarcie. Festiwal rozpoczęła parada, która wyruszyła wieczorem z placu gen. Józefa Bema.

Paradę prowadzili aktorzy z Teatru Porywaczy Ciał z Poznania. W trakcie przemarszu odgrywali oni role weselników jadących na rowerach. Za nimi maszerowały postacie ze spektaklu „Piękna i bestia”. Na paradzie można było spotkać między innymi aktorów przebranych za części zastawy stołowej. Za nimi szli mieszkańcy miasta. Barwny korowód przeszedł ulicami Ostrołęki pod scenę na placu niedaleko domu handlowego Kupiec. Tam nastąpiło uroczyste otwarcie festiwalu.

Nam jako organizatorom zależało, żeby zainspirować działaniami teatralnymi społeczność Ostrołęki i okolic – mówi Izabela Bednarczyk, dyrektor artystyczny Mazowieckiego Instytutu Kultury – Sama idea realizacji tego wydarzenia osiem lat temu wynikała z tego, że tu dużo jest osób, które aplikują do szkół teatralnych. Dlatego ten ruch teatralny jest w jakiś sposób rozwinięty.

Pierwszego dnia festiwalu wystąpiły między innymi Teatr Klinika Lalek ze spektaklem „Cyrk bez przemocy” z Wolimierza na Dolnym Śląsku  i Teatr Academia  z Warszawy przedstawieniem „Dobrze, będzie dobrze”.

8. edycja Festiwalu Teatralnego InQbator potrwa w Ostrołęce do soboty. Przez ten czas będzie można obejrzeć ponad 10 różnych spektakli. Wśród nich będą między innymi „Piękna i Bestia”, „Szkoła Błaznów”, czy „Korowód Tańca”.

Oprócz tego w repertuarze festiwalu znajdują się także przedstawienia wykonywane przez teatry zagraniczne. Tegoroczną edycje InQbatora wzbogaca grupa GATO SA Company z Portugalii oraz Kijowski Teatr Uliczny z Ukrainy.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *