TwitterFacebook

Ruszyła przebudowa ulicy Witosa w Ostrołęce

Ulica Witosa w Ostrołęce jest już zamknięta dla ruchu. Powodem tego są prace związane z przebudową odcinka od ronda Holgera Hjelma do ronda Zofii Niedziałkowskiej. Obecnie ekipy budowlane prowadzą tam roboty ziemne. Ulica przejdzie kompleksową przebudowę.

Zakres robót jakie tam będą prowadzone będzie obejmował budowę nawierzchni ulicy, zatok autobusowych, zjazdów, ścieżek rowerowych, chodników wzdłuż ulicy. Będzie również tam przebudowywana kanalizacja deszczowa, sanitarna, wodociąg, sieć gazowa. Będzie budowane nowe oświetlenie uliczne – mówi Maria Rochowicz z Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Prace związane z przebudową ulicy cieszą kierowców, którzy na co dzień się po niej poruszają.

Kiedyś to się strasznie po niej jeździło, jakby wozem żelaznym, amortyzatory na pewno strasznie siadały. Teraz jak będzie zrobiona to będzie ładnie – mówi pan Jerzy, kierowca.

Jeszcze na początku listopada ekipy budowlane rozpoczęły pierwsze prace związane z przygotowaniem odcinka ulicy Witosa do przebudowy. Usunięto wtedy drzewa po obu stronach jezdni.

Według planów prace modernizacyjne potrwają do końca sierpnia. Przebudowa ulicy Witosa to jeden z projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu Regionalne Inwestycje Terytorialne. Decyzję o dofinansowaniu aż 80 procent kosztów inwestycji podjął samorząd województwa mazowieckiego.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *