RN
TwitterFacebook

Ruszyli w Polskę z „Nową Piątką”

Busy informujące o nowej piątce Mateusz Morawieckiego ruszyły w Polskę. W ramach akcji informującej o nowym programie Prawa i Sprawiedliwości, gminy odwiedzane są przez przedstawicieli rządu.

Dziś (21.03) do Makowa Mazowieckiego, Różana i Olszewa-Borek przyjechał bus, który przywiózł szczegóły nowego programu rządowego „Nowej Piątki”. Przedstawiciele partii Prawa i Sprawiedliwości chcieli zaprezentować nową koncepcję premiera Mateusz Morawieckiego mieszkańcom gmin.

– Chcemy, aby każdy był dobrze poinformowany i uzyskał odpowiedzi na swoje pytania – mówił Mariusz Grabowski, kierownik ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce. Rozmawiamy z mieszkańcami, rozdajemy informacyjne materiały, które promują i tłumaczą na czym te programy polegają i jakie środki zostaną na nie przekazane.

Busy zatrzymywały się w centralnych punktach gmin, między innym przed Urzędem Gminy Olszewo-Borki. Zdaniem Anety Katarzyny Larent, wójta gminy Olszewo-Borki, nowy program Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo dobrze odbierany przez mieszkańców. – Nie słyszałam żadnej negatywnej opinii – mówiła gospodyni gminy – Myślę, że więcej i bardziej otwarcie mieszkańcy będą komentowali temat po wdrożeniu Nowej Piątki, aczkolwiek między innymi program rodzina 500+ już działa, natomiast dziś przedstawiane są kolejne kroki w tym kierunku, czyli 500+ dla każdego dziecka. Myślę, że to będzie strzał w dziesiątkę – dodaje Aneta Larent.

Działania informacyjne będą odbywać się w całej Polsce.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *