RN
TwitterFacebook

Rzekuń. Konkursy dla mieszkańców pomysłem na spędzenie kwarantanny w domu i wsparcie żywnościowe dla ubogich

Konkursy z nagrodami jedną z opcją na spędzenie epidemii w domu. Z takim pomysłem dla mieszkańców gminy Rzekuń wyszedł wójt, Bartosz Podolak. Konkurs powiązany jest ze znanymi cytatam,i a pierwsza nagroda została już odebrana.

Cała akcja prowadzona jest na profilu facebookowym wójta gminy Rzekuń, Bartosza Podolaka. 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Rzekuń!Zapraszam Państwa do udziału w cyklicznych konkursach i zabawach, które będę ogłaszał…

Opublikowany przez Bartosza Podolaka Środa, 25 marca 2020

– Staramy się w każdej sferze naszym mieszkańcom jakoś pomagać. Zaczęliśmy od informowania mieszkańców, zorganizowaliśmy też paczki żywnościowe, no, ale staramy się też jakoś umilać im czas w domach – wyjaśnił w rozmowie z Radiem Nadzieja wójt, Bartosz Podolak. – Myślę, że zabawa jest ciekawa. Mieszkańcy chętnie biorą udział. Mieszkanka, która wygrała już otrzymała pierwszą nagrodę, natomiast kolejny konkurs będzie w dniu dzisiejszym – dodał.

Przy okazji podpytaliśmy również jak rozwija się akcja z żywnością dla mieszkańców. Jak się dowiedzieliśmy, w poniedziałek przekazanych zostanie 300 paczek. Wsparcie trafi również do osób przebywających na kwarantannie.

– Od poniedziałku te paczki z Caritasu będziemy rozdawać najuboższym mieszkańców naszej gminy. Będą rozdawana w gimnazjum w Rzekuniu przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Te osoby, które są na kwarantannie i spełniają kryteria i się do nas zgłoszą to oczywiście i im dostarczymy takie paczki. Zamówiliśmy jeszcze dodatkowo 300 sztuk, więc w następnym tygodniu trafi do nas kolejna pomoc – dodaje wójt.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *