RN
TwitterFacebook

Rzekuń. Zobacz efekty prac uczestników pleneru “Historie świętych zaklęte w drewnie” [FOTO]

Od 1 września rzeźbiarze pracują przy strażnicy OSP w Rzekuniu. Pierwszy w historii w miejscowości plener rzeźbiarski przyciągnął artystów z Kurpi i okolic. Jest to okazja nie tylko do zaprezentowania prac, ale i zebrania doświadczenia. 

Plener rzeźbiarski w Rzekuniu łączy osoby wykształcone artystycznie, jak i twórców bez dyplomu, ale z pasją i talentem. Dla rzeźbiarzy jest to jedna z niewielu imprez w okolicy dająca okazję do spotkania się i omówienia technik oraz sprzętu. 

–  Dzięki spotkaniu się z innymi artystami wychodzą bardzo ciekawe rzeczy. Dla nas rzeźbienie jest dość osobiste. Tutaj spotykając się mamy okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy, informacji, środków produkcji, sprzętu, procesu całego, ale dla organizatora jest to wspaniały produkt, który z tego pleneru wynika – opowiada Michał Grzymysławski ze Szczytna.

Tematem pleneru są głównie wizerunki świętych, które zostaną umieszczone w miejscach publicznych na terenie gminy. Zdaniem Andrzeja Staśkiewicza, obecne czasy skłaniają do utrwalania patronów.

– Chyba dziewięćdziesiąt procent mojej twórczości to wizerunki świętych, kapliczki. Jest na to zapotrzebowanie i takie czasie, że trzeba myśleć o tej drugiej stronie, duchowej. Dlatego też tych patronów robimy – tłumaczy artysta z Kadzidła.

Rzekuński plener “Historie świętych zaklęte w drewnie” trwać będzie do soboty (5.09). 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × three =