RN
TwitterFacebook

Rzekuń: Zobacz, jak powstaje pumptrack dla rowerów

W Rzekuniu powstaje tor rowerowy pumptrack. Inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu finansowym z samorządu województwa podlaskiego. 

– Miłośnicy wyczynowej jazdy na rowerze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności poruszania się po przeszkodach takich jak: garby, profilowane zakręty oraz małe uskoki i różnice poziomów. Wszystkie elementy ułożone będą w rytmiczne sekwencje, aby użytkownicy mogli rozpędzić się i utrzymać prędkości bez pedałowania – podkreśla Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń i dodaje, że obecnie na terenie powiatu ostrołęckiego nie ma obiektów sportowych tego typu.

Pumptrack to niewielki tor rowerowy, który składa się z szybkich zakrętów i tzw. muld, czyli przeszkód. Obiekt, który powstanie w Rzekuniu będzie miał od 1500 do 1800 m kw. i korzystać będą mogli z niego nie tylko rowerzyści, ale też pasjonaci hulajnóg i rolkarze. Teren zostanie ogrodzony, a wokół staną ławki, stojaki na rowery i odpowiednie oznakowania. Inwestycja powstaje w pobliżu granicy z Czarnowcem, a w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z realizacji toru.

Gmina Rzekuń otrzymała ponad 95 tys. zł  w ramach zadania pn. ″Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej – Mazowsze 2019″.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + sixteen =