TwitterFacebook

Samorząd Mazowsza pomógł gminie Myszyniec sfinansować zakup wozu strażackiego

Samorząd województwa mazowieckiego wsparł gminę Myszyniec w zakupie samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dzięki decyzji zarządu województwa gmina otrzymała 430 tysięcy złotych dofinansowania ze środków unijnych.

Wczoraj (12.01) w ostrołęckiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego wicemarszałkowie Janina Orzełowska i Elżbieta Lanc wraz z burmistrzem Gminy Myszyniec Bogdanem Glinką podpisali dokumenty dotyczące dofinansowania.

Na kupnie nowych wozów strażackich zawsze zyskują mieszkańcy regionu – Zawsze powtarzam, że ten sprzęt nie jest dla strażaków tylko dla nas, dla mieszkańców, bo jak oni mają dobry sprzęt to my jesteśmy bezpieczniejsi. jeżeli damy strażakom narzędzia do tego, żeby mogli wykonywać to co jest dla nich służbą, a nie pracą to oni będą wtedy szybciej reagować – mówi Janina Orzełowska, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Samochód jest już zakupiony i użytkuje go jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydmusach. Jest to pojazd ratowniczo-gaśniczy typu średniego. Posiada zbiornik wody liczący ponad 5 tysięcy litrów. Wóz może być wykorzystywany, oprócz gaszenia pożarów, także do pomocy przy wypadkach drogowych. Posiada wszystkie niezbędne urządzenia, potrzebne miedzy innymi do wyciągania ludzi, zakleszczonych w samochodach.

Koszt zakupu pojazdu wyniósł ponad milion złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *