TwitterFacebook

Samorząd Mazowsza wsparł przebudowę dróg powiatowych w subregionie ostrołęckim

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy 100 milionów złotych na przebudowę dróg powiatowych. Z funduszy tych skorzysta między innymi subregion ostrołęcki. W delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce nastąpiło podpisanie umów odnośnie dofinansowania kilku inwestycji w subregionie.

Według wicemarszałek Janiny Orzełowskiej dofinansowanie do przebudowy dróg powiatowych jest bardzo potrzebne – Bardzo ważna jest sprawa dotycząca dróg, a największe problemy mają właśnie powiaty. Tam są największe trudności. Z jednej strony powiaty dostały w spadku te drogi i na początku były na to środki, a później te środki zniknęły, a powiaty muszą sobie radzić same z utrzymaniem tych dróg i z modernizacją.

Na cztery inwestycje w subregionie ostrołęckim samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy ponad 12 milionów złotych. Przebudowana będzie droga Kadzidło-Łyse-Łączki. Na ten cel starostwo otrzyma ponad 4 miliony złotych. Modernizację przejdzie także sześciokilometrowy odcinek drogi w powiecie makowskim znajdujący się w ciągu drogi powiatowej Przasnysz-Baranowo. Powiat makowski dostanie na tę inwestycję ponad 2 miliony zł. Z funduszy samorządu Mazowsza skorzysta również powiat wyszkowski. Dzięki wsparciu w wysokości blisko 4 milionów zł wykonany będzie trzeci etap budowy drogi na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi- Somianka. Oprócz tego dofinansowanie uzyska też powiat ostrowski. Otrzyma on środki na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Zaręby Kościelne-Kępiste Borowe. Uzyska na ten cel blisko 2 miliony złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *