RN
TwitterFacebook

Senator Mamątow ma nowe miejsce na ostrołęckie hospicjum stacjonarne

Od kiedy prezydent Łukasz Kulik wypowiedział umowę użyczenia gruntu po starej komendzie policji Caritas Diecezji Łomżyńskiej na budowę stacjonarnego hospicjum, losy powstania placówki stały pod znakiem zapytania. Włodarz Ostrołęki argumentował decyzję teoretycznie lepszym miejscem – centrum leczniczym, które miałoby powstać w miejscu starego szpitala przy ulicy Sienkiewicza. Okazało się jednak, że ziemia i budynki nie należą do miasta, a do Samorządu Województwa Mazowieckiego i z pewnością powstanie hospicjum w tym miejscu zajęłoby wiele lat.

Podczas wczorajszej (04.03) konferencji prasowej w biurze poselskim Arkadiusza Czartoryskiego, w której uczestniczył również senator Prawa i Sprawiedliwości Robert Mamątow, temat powstania stacjonarnej placówki Caritasu pownownie został poruszony.

Politycy PiS-u zaprosili przedstawicieli ostrołęckich mediów, żeby wyjaśnić dokładnie nowy program wyborczy partii. Po przebrnięciu w ekspresowym tempie przez „piątkę Kaczyńskiego”, poseł i senator przedstawili swoją opinię na temat skandalicznych – ich zdaniem – decyzji Łukasza Kulika. Oprócz rozwiązania umowy najmu lokalu, z którego korzystało Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki i braku wsparcia dla Stowarzyszenia Rodzina Polska, politycy dużo mówili o stacjonarnym hospicjum Caritasu.

– Podczas spotkania w czasie dziesiątej rocznicy Caritas w Ostrołęce wiele razy padały słowa o powstaniu hospicjum stacjonarnego w Ostrołęce. Pani Dudek mówiła, że wszyscy chcą pomóc, ale nikt w tej kwestii nic nie robi. Więc powiedziałem, że zajmę się tym tematem. (…) Prezydent ku mojemu zaskoczeniu wypowiedział umowę Caritasowi. Bardzo się zmartwiłem, miałem takie momenty, że chciałem machnąć ręką i powiedzieć „jak nie chcą to nie”, ale to już minęło. Dziś jestem po wstępnych rozmowach, mam nową działkę, na pewno nie odpuszczę i zrobię wszystko, żeby to hospicjum w Ostrołęce, lub pod Ostrołęką powstało – powiedział Robert Mamątow.

Jak dodał hospicjum ma powstać na terenie oddalonym o około 15 kilometrów od Ostrołęki. Według senatora będzie to dobre rozwiązanie, żeby nie wywołać nieprzewidzianych skutków ponownego zablokowania inwestycji. Nowa placówka miałaby pomieścić 30 łóżek stałych i około 15 rehabilitacyjnych.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *