TwitterFacebook

Sezon na infekcje grypopodobne w Ostrołęce w pełni

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce zanotowała podwyższoną liczbę zachorowań w mieście. Spowodowane jest to między innymi sprzyjającą rozwojowi zarazków aurą.

Już w styczniu była duża liczba chorych na infekcję grypopodobne – mówi Sylwia Nakielska, kierownik sekcji epidemiologi w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Ostrołęce – Myślę, że jeszcze przez cały luty liczba zachorowań może wzrastać. Będzie to zależało od tego, jaka będzie sytuacja pogodowa. Jeżeli będzie zmienna, to ten czas zapadania na infekcję może się wydłużyć.

Sprawdziliśmy także w jaki sposób mieszkańcy Ostrołęki dbają o własne zdrowie i bronią się przed chorobami. Zdecydowana większość zapytanych przez nas osób, stara się zapobiegać infekcjom poprzez sposoby domowe. Piją wodę z cytryną, sok malinowy, jedzą miód i owoce. Oprócz tego, niektórzy z nich uprawiają sport. Tylko nieliczni przyznali się do zażywania witamin w postaci tabletek. Według statystyk Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce tylko w poniedziałek, zanotowano w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim 152 przypadki zachorowań grypopodobnych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *