RN
TwitterFacebook

Słuchacze UTW w Ostrołęce zainaugurowali kolejny rok [FOTO]

Seniorzy z Ostrołęki rozpoczęli nowy rok akademicki. Tegoroczna inauguracja była wyjątkowa. Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Ostrołęckim Centrum Kultury skończył w tym roku 5 lat. Od początku powstania uniwersytet bardzo zmienił się, zwiększyła się między inny liczba zajęć.

Na pierwszym roku było dziewięć propozycji zajęć. Teraz podwoiliśmy ich liczbę. Seniorzy mogą korzystać z nauki języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego. W tym roku dochodzi też francuski – mówił Janusz Chojnowski, specjalista do spraw organizacyjnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrołęce.

Oprócz tego seniorzy do dyspozycji mają szereg zajęć ruchowych. Wśród nich jest między innymi aqua aerobic, taniec towarzyski, taniec w kręgu, zajęcia estradowe, ogólnoplastyczne. Łącznie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrołęce mogą skorzystać z osiemnastu różnych zajęć.

Jak zaznacza przewodnicząca rady słuchaczy uniwersytetu Anna Staszewska taka inicjatywa jak UTW w Ostrołęce jest potrzebna. – Ważne dla ludzi, którzy u schyłku swojego życia zostają samotni. Chodzi o to, żeby nie zostawali sami w domu tylko wyszli do społeczności. My w trakcie zajęć integrujemy się z różnymi grupami. Jest tez dużo różnych przedmiotów – mówiła Anna Staszewska.

Na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrołęce uczęszcza ponad 250 osób.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *