TwitterFacebook

Spektakl „Świąteczne śledztwo” w nagrodę za zbiórkę makulatury [FOTO]

Dzieci ze szkół podstawowych z Ostrołęki wzięły udział w selektywnej zbiórce odpadów. Najmłodsi zbierali makulaturę, nakrętki oraz śmieci. Celem akcji jest trafienie do świadomości dzieci tak by wiedziały jak żyć ekologicznie.

W ramach miejskiej zbiórki dzieci z Ostrołęki uzbierały blisko 64 tony makulatury, a w  nagrodę mogły obejrzeć przedstawienie w wykonaniu teatru „Kultureska” w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Edukacja dzieci jest bardzo ważna, od najmłodszych lat. Trzeba je uświadamiać, jak żyć ekologicznie oraz jak ważna jest segregacja odpadów – mówi Grzegorz Sul, zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Dzieci w ramach zajęć szkolnych sprzątały wyznaczone miejsca, zbierały makulaturę i nakrętki butelek plastikowych. Uczniowie chętnie uczestniczyły w zbiórce. Taka edukacja jest bardzo ważna dla najmłodszych. Dzieci szybko się uczą i umieją pouczać dorosłych – mówi Marta Kuśfiel, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce.

W miejskiej akcji zbiórki makulatury wzięło udział ponad 1000 uczniów, ze szkół podstawowych z Ostrołęki.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *