RN
TwitterFacebook

Śpiewanie w muzeum [FOTO]

W spotkaniu z cyklu „Śpiewaj razem z nami” Ostrołęcki chór „O! La! La!” ma za sobą kolejną próbę. To spotkanie z cyklu „Śpiewaj razem z nami”, którego inicjatorem jest Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Pod okiem chórmistrza i akordeonisty Roberta Lipki uczestnicy uczą się zapomnianych pieśni i ożywiają muzyczną kulturę kurpiowską.

Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć takie pieśni jak między innymi „Czerowem zasiała” czy „Pada deszczyk pada”. Osoby, które pojawiły się później w chórze przychodzą godzinę wcześniej na próby, aby nadrobić stracone zajęcia.

Uczestnikami są głównie seniorzy, którzy mówią o świetnej zabawie, a zarazem nauce pieśni. Jeżeli człowiek śpiewa to również jego dusza śpiewa i wtedy stajemy się radośni. Uczymy się nie tylko w języku polskim ale np. Psalmu w języku hebrajskim i po serbsku; Dla Nas seniorów jest to duża rozrywka i kształcenie nowych umiejętności. Pan Robert Lipka jest bardzo dobrym muzykiem, akordeonistą i bardzo go sobie cenię, iż oglądam wszystkie jego wystąpienia jakie tylko znajdą się w internecie- mówią uczestnicy.

Chór z Ostrołęki będzie mógł zaśpiewać w połączeniu z innymi chórami, liczącymi łącznie około dwustu osób w Biesiadzie Nocy Świętojańskiej w Łochowie. Wydarzenie odbędzie się 24-go czerwca. Chór poprowadzi Robert Lipka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *