RN
TwitterFacebook

Sport. Sukces zawodników Klubu Sportowego Badminton Ostrołęka na Ostrowskim Turnieju Badmintona [FOTO]

22 lutego liczna grupa reprezentantów Klubu Sportowego Badminton Ostrołęka wzięła udział w Ostrowskim Turnieju Badmintona. Zawodnicy klubu wykazali się zaangażowaniem i determinacją czego owocem były ich bardzo dobre wyniki.

W grze pojedynczej mężczyzn nie miał sobie równych Kamil Woźniak. W finałowym pojedynku z reprezentantem Płocka wykazał się dużym spokojem i opanowaniem. Co w połączeniu z jego ofensywnym stylem gry przyniosło mu uznanie i zasłużony triumf. Trzecie miejsce zajął również reprezentant KS Badminton Ostrołęka – Roman Mierzejewski. W grach pojedynczych zagrali również: Krzysztof Studniarski, Michał Olszewski, Józef Dobkowski.

W grze podwójnej mężczyzn zawodnicy również wywalczyli podium. Wracająca do rywalizacji turniejowej, po przerwie spowodowaną kontuzją, para Leszek Dobkowski z Mariuszem Bacławskim zdobyli drugie miejsce. Kolejna para Krzysztof Studniarski i Józef Dobkowski pokazując bardzo dobrą grę wywalczyli trzecie miejsce. Leszek Dobkowski do drugiego miejsca w męskim deblu dołożył również srebrny medal w grze mieszanej.

Swój debiut turniejowy zaliczyły reprezentantki klubu Basia Rząsińska i Karolina Bacławska. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w dalszej rywalizacji i będzie motywacją do pracy nad poprawą swoich umiejętności.

mat. nadesłane/red. pg

1 komentarz

  1. jarek loskot Odpowiedz

    Hejka, GRATULACJE, przede wszystkim za dobre humory i chęć do walki. Z 3 uczestniczących zespołów w nieformalnej rywalizacji miast, najlepsze wyniki osiągnął klub z Płocka który zdobył najwięcej punktów, mimo kontuzji, niepełnego składu i najdalszej drogi (ok 180 km w 1 stronę), a jeśli „odebrać mixtowi Leszka i Ewy „ostrowską Ewę” to sukces jest jeszcze większy. Wspaniale spisał się też gospodarz turnieju młodziutki ostrowski klub Rakieta, który wspaniale i ambitnie grał a organizacyjnie dopiął turniej na ostatni guzik. Specjalne podziękowania dla sędziego zawodów, kierownictwa MOSIR-u i wolontariuszy – wspaniałej ostrowskiej młodzieży. Podziękowania również dla władz miasta za nadanie rangi w ceremonii nagradzania zwycięzców.
    Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zawodów pomiędzy zawodnikami , kolegami a nawet boiskowymi „przyjaciółmi” z tych 3 zaprzyjaźnionych dzięki badmintonistom mazowieckich miast , Hurra, niech żyje badminton – narodowy sport Polaków, szczególnie ten amatorski, spontaniczny, lokalny w kategorii 15-99 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *