RN
TwitterFacebook

Spotkanie konsultacyjne w sprawie rewitalizacji Ostrołęki

W Ostrołęce trwają prace nad projektem programu rewitalizacji miasta. W ratuszu ostrołęckim odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące tego zadania. Podczas niego przedstawiciele instytucji oraz mieszkańcy Ostrołęki mogli dowiedzieć się jak wyglądać będzie program i czego będzie dotyczył.

Program rewitalizacji ma głównie na celu poprawę sytuacji obszarów wybranych do rewitalizacji – mówi Małgorzata Patyńska, pracownik firmy wykonującej projekt rewitalizacji Ostrołęki – Są to głównie kwestie związane z poprawą sytuacji np.: osób wykluczonych społecznie, bezrobotnych, czyli osób zagrożonych pewnymi problemami społecznymi. Dla tych osób zostały przygotowane programy z aktywizacją zawodową, z aktywizacją społeczną.

Program rewitalizacji zakłada również poszerzenie oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Przewidziane są też inwestycje związane z remontami budynków. Wśród nich znajdzie się między innymi termomodernizacja budynków na starym mieście, czy osiedlu Sienkiewicza. Planowane jest też remont budynku Galerii Ostrołęka oraz zagospodarowanie nadbrzeża Narwi.

To są elementy, które poprawiły by komfort życia i spędzania wolnego czasu. Zakładamy także, że te projekty mogły by się przyczynić w pewnym stopniu do ożywienia gospodarczego, czyli jeżeli zadbamy o stare miasto, o nadbrzeża Narwi, może to zachęci nowych inwestorów do zakładania swojej działalności – mówi Małgorzata Patyńska.

Projekt zakłada rewitalizacje około 12 procent powierzchni Ostrołęki. Mowa między innymi o osiedlu Stare Miasto, Parkowe, Starosty Kosa, a także części osiedli Wojciechowice, Pomian i Sienkiewicza.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *